Aleksandra Karbowiak

Jestem psychologiem, psychoonkologiem, a także psychoterapeutą (Certyfikat Psychoterapeuty Poznawczo-Behawioralnego Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej nr 1384).

Ukończyłam studia magisterskie z psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim, czteroletnie szkolenie z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej w Centrum Tercognitiva, jak również studia podyplomowe z psychoonkologii na Akademii Ignatianum w Krakowie oraz studia podyplomowe z psychologii transportu na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Doświadczenie zdobywałam na oddziałach w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie, Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II, Szpitalu Klinicznym im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie, a także w Polskim Towarzystwie Stwardnienia Rozsianego. Obecnie jestem związana z Oddziałem Radioterapii w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera.

Zajmuję się pracą z osobami dorosłymi cierpiącymi z powodu zaburzeń depresyjnych, lękowych i obsesyjno-kompulsyjnych, przeżywającymi kryzysy życiowe, doświadczającymi żałoby i straty, jak również z pacjentami chorującymi onkologicznie oraz z członkami ich rodzin. Obszar działania obejmuje także diagnostykę psychologiczną i neuropsychologiczną, rehabilitację procesów poznawczych, psychoedukację i poradnictwo psychologiczne.
Do moich zainteresowań zawodowych należą ponadto psychologia różnic indywidualnych, seksuologia oraz psychologia social media.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Umów wizytę